Produkty i usługi, które zaprojektowane są dla osób z niepełnosprawnościami lub innymi ograniczeniami.

Poniżej przedstawiamy 3 przykłady rozwiązań przemysłowych na  przykładzie osób pozbawionych rąk, dzieci z autyzmem oraz osób starszych (utrudniony dostęp społeczny w tej grupie użytkowników).

W lipcu 2018 r. opublikowano łatwe do otwarcia opakowanie kontrolera konsoli Microsoft Xbox Adaptive Controller. Projekt umożliwił wykonanie opakowania, które można rozerwać za pomocą zębów użytkownika, co ułatwia graczom o ograniczonej możliwości poruszania się otwarcie pudełka. Kontroler został specjalnie zaprojektowany dla graczy  niepełnosprawnych, cena 99,99 USD.

Park zabaw w klimacie Ulicy Sezamkowej jest przykładem typowego rozwiązania dostępność plus. Park rozrywki został zaprojektowany specjalnie dla dzieci z autyzmem. Sesame Place w Pensylwanii stał się pierwszym oficjalnie Certyfikowanym Centrum Autyzmu dla dzieci. Personel obiektu został również przeszkolony w zakresie świadomości i wrażliwości na autyzm. Rozwiązania dla osób z autyzmem są obecnie bardzo popularne.

Brytyjski supermarket Morrisons wprowadził rozwiązanie dostępnośc plus – godzinę dla osób z autyzmem, podczas której w sklepie panuje cisza, wyłączana jest muzyka. Sklepy detaliczne NBA wprowadziły specjalne pomieszczenia i strefy dla osób z autyzmem. Innym przykładem (zdjęcie
poniżej) jest włoski projekt Samsung PizzAut z pierwszą aplikacją mobilną, która pozwala dzieciom z autyzmem autonomicznie zarządzać  zamówieniami w restauracji w obsłudze kelnerskiej. Projekt uwzględnił percepcję i wrażenia osób z autyzmem, aby interfejs był jak najbardziej zrozumiały i intuicyjny. Dzięki temu odbiorcy rozwiązania mogą czuć się bardziej pewni siebie i lepiej wykonywać pracę.

Marka Petcare Pedigree zaprezentowała kampanię typu dostępność plus o nazwie End Loneliness: w której samotne osoby w podeszłym wieku spotykają się z psami w ich okolicy. Osoby w wieku powyżej 65 lat mogą zarejestrować się w Internecie, aby być w parze z właścicielami psów znajdujących się w pobliżu, i umówić się na spacer ze zwierzakiem i mieć „psią randkę”. Rozwiązanie wprowadzono w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2018 roku, z pozytywnymi wynikami. Według Pedigree, 1,2 miliona osób w podeszłym wieku w Wielkiej Brytanii jest chronicznie samotnych.